Karta Mieszkańca
Szybciej, wygodniej, zawsze pod ręką
Otwórz
Pobierz aplikację
apple app store google play store
  • Home
  • Lista aktualności
  • Konsultacje społeczne w sprawie przekazania mieszkańcom zbiorników na deszczówkę
2026-06-26

Konsultacje społeczne w sprawie przekazania mieszkańcom zbiorników na deszczówkę

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego w dniu 1 lipca 2026 r. ruszają konsultacje społeczne. Ich celem jest uzyskanie opinii mieszkańców Miasta Ostrołęki oraz Gminy Rzekuń w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w zakresie planowanego przekazania mieszkańcom Miasta Ostrołęki zbiorników na wodę deszczową w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast.

Cel konsultacji:
· poznanie opinii ostrołęczan i ich faktycznych potrzeb w zakresie małej retencji;
· opracowanie założeń programu (m.in. kryteria naboru i limity pojemności) do oczekiwań mieszkańców;
· zwiększenie świadomości mieszkańców na temat racjonalnego gospodarowania zasobami wód opadowych;
· budowanie identyfikacji społecznej z projektem Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast;
· wzmacnianie tożsamości mieszkańców z Miastem Ostrołęka.

Konsultacje będą prowadzone od dnia 1 lipca 2026 r. do 31 lipca 2026 r. (włącznie) w formie zbierania uwag w wersji pisemnej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego (formularze papierowe dostępne w Urzędzie Miasta Ostrołęki) oraz formularza online https://forms.gle/o1xTDsXttswD41Vu6, dostępnego na stronie https://mieszkamwostrolece.pl/szwajcar_ekologia,za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. 

UWAGA!
Otwarte spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Miasta Ostrołęki oraz Gminy Rzekuń odbędzie się 17 lipca br. w godzinach 9:00-14:00 podczas Obchodów Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. J. Korczaka 16 w Ostrołęce. 


Wypełniony formularz należy złożyć w terminie od dnia 1 lipca 2026 r do dnia 31 lipca 2026 r. (włącznie) w następujący sposób: 
•    dostarczyć na biuro podawcze Urzędu Miasta Ostrołęki - Plac gen. J. Bema 1 lub ul. Kościuszki 45, 07-410 Ostrołęka,
•    przesłać w formie skanu na adres e-mail: um@um.ostroleka.pl
•    wysłać do Urzędu Miejskiego w Ostrołęce, ul. Plac gen. J. Bema 1, 07-400 Ostrołęka (w przypadku składania formularza w formie papierowej dla zachowania terminu liczy się data wpływu przesyłki do Urzędu Miasta w Ostrołęce)
•    wypełnienia formularza online na stronie https://mieszkamwostrolece.pl/szwajcar_ekologia za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Ostrołęki w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych można zapoznać się na stronie: https://bip.um.ostroleka.pl/zarzadzenie/18995/zarzadzenie-nr-166-2026